Aymar Navarro je třetí ve finále Freeride World Tour ve Verbier

March 24, 2021

Aymar Navarro FWT21

FWT21 vrcholí v Xtreme Verbier, který nezklamal!

Španělsko a všichni milovníci freeridu oslavují s velkým nadšením historické pódium, které dosáhl aranský lyžař Aymar Navarro ve velkém finále mistrovství světa Freeride, mýtické lyžařské události mimo sjezdovku, která spojuje přední postavy mužského i ženského lyžování a snowboarding této modality. 

Po provedení více než 1.500 2021 testů PCR, aby byla zajištěna bezpečnost sportovců, jejich společníků a personálu na trati před hrozbou Covida, stanice Bec des Rosses (Verbier, Švýcarsko) již po sedmé uspořádala velké finále světového poháru. Freeride 25 , který letos oslavil XNUMX. ročník Xtreme Verbier.

Aymar Navarro FWT21

Aranský lyžař skončil na třetím místě, které získal po dosažení úžasné linie v hodnotě 86,33 bodů rozhodčími soutěže. Běžec dráhy se stal měřítkem pro Freeride.

Na stupních vítězů ho doprovázel švédský vítěz Kristofer Turdell, který také dosáhl na první místo v žebříčku lyžařů, a Francouz Wadeck Gorak (bývalý šampion Xtreme Verbier) na druhé pozici.

Aymar Navarro se umístil na třetím místě na stupních vítězů a je na sedmém místě na světě, což je jeden z nejkonkurenceschopnějších a nejtalentovanějších freeriderů posledního desetiletí, když získal největšího leteckého dvojníka v historii soutěže.

Aymar Navarro FWT21

Po úspěšném dokončení dvou testů loni v únoru v Andoře s dobrými výsledky dosáhl Navarro velkého finále ve Verbier a zanechal po sobě jakoukoli vzpomínku na rok 2019, rok, ve kterém se také kvalifikoval do velkého finále, ale ve kterém utrpěl pád, který ho připravil dosažení dobrých výsledků a zkrácení pozice v prvních třech.

Během FWT21 si však Aranese upevnil své zasloužené postavení mezi nejlepšími na světě a stal se také jedním z nejvýznamnějších španělských freeriderů na mezinárodní úrovni.

Díky tomuto vítězství se lyžař Les umístil jako první Španěl, který ve své kategorii dosáhl na pódiové umístění. 

Vzhledem k tomu, že sportovci čtyř kategorií začali na 3020 m, místo 3.300 m kvůli sněhovým podmínkám, zůstal Aymar po celou dobu věrný svému stylu a svůj sestup dokončil skokem Double na vrcholu své linie s plynulostí, silou a spoustou techniky.

Zde vám necháme video jeho sestupu ... Nenechte si ho ujít!

AYMAR NAVARRO, FREERIDE PRAHA 

"Nemohu dnes žádat víc." Vždy jsem věřil, že mám na nohou pódium mistrovství světa, a dosáhnout toho na takovém místě, které považuji za Mekku freeridu, je moje pýcha. “

- Aymar Navarro (2021) poté, co skončil třetí ve finále Freeride World Tour ve Verbier.

Aymar Navarro Narodil se v aranském městě LES v roce 1989. Od útlého věku na něj již rodiče nasadili první lyže, a když už byl dost starý, začal o víkendech lézt sám, aby zdokonalil svůj styl a techniku .

Po brzkých stoupáních a zraněních, spoustě technického pokroku a spoustě zábavy si byl lyžař vědom svých kvalit a rozhodl se být součástí soutěžních skupin, které se každý den snaží být lepší, disciplinovanější a samostatnější.

V 19 letech vstoupil do světa freeride, kategorie, ve které je dnes známý jako jeden z největších exponentů. Chcete vědět více o této skvělé postavě freeridera? Objevte 11 věcí, které jste o Aymarovi Navarrovi určitě nevěděli!

Aymar Navarro FWT21

O FREERIDOVÉM SVĚTOVÉM PROHLÍDCE

Co je to Freeride World Tour?

Freeride World Tour se stala světovým měřítkem, které spojuje největší mužské a ženské postavy na lyžích a snowboardech této specializace. Tento šampionát má svůj původ v roce 2008 a zrodil se, aby uspokojil rostoucí poptávku po freeridových soutěžích. Od svého založení v roce 2008 uspořádala FWT více než 45 akcí s téměř 2700 soutěžními závody a seznamem téměř 250 různých jezdců.

Legendární mekka Freeride, Bec des Rosses, pořádá na další rok velké finále Freeride World Tour, legendární Xtreme Verbier (Švýcarsko). Po čtyřech fascinujících událostech ve třech různých destinacích vyvrcholila FWT21 Xtreme Verbier, který nepochybně nezklamal.

Co je FWT?

Formát FWT21 sestával ze čtyř akcí ve třech různých cílech, kde účastníci přidávali body získané v obecné klasifikaci. Každá zkouška začíná překročením výchozí brány, která se nachází na vrcholu hory, a končí u příjezdové brány, která se nachází dále dolů. Skóre každého freeridera je zpochybněno v jednom sestupu. O vítězích rozhoduje skóre tří rozhodčích, kteří dosáhnou skóre od 0 do 100. Při udělování skóre se berou v úvahu následující faktory:

 1. Linie. Je brána v úvahu volba sjezdové trati, ať už je to technicky obtížné a zda je či není použit terén.
 2. Styl. Vyhodnocuje se kvalita skoků a přistání lyžaře. Zahrnutí triků nebo drapáků zlepšuje skóre každého skoku.
 3. Tekutost. Vysokorychlostní lyžování je výhodou, zejména pokud je obtížný terén.
 4. Kontrola. Výkon manévrů mimo možnosti lyžaře je penalizován, i když se mu situaci podaří zachránit.
 5. Technika. Jde o prokázání výjimečné úrovně v nejobtížnějších oblastech.

Nejlepší lyžaři v každé kategorii jsou klasifikováni podle bodů získaných během předchozích etap za závěrečný test, který se koná ve Verbier (Švýcarsko). K posledním dvěma testům má přístup pouze maximálně 29 jezdců: 13 mužů a 6 žen na lyžích a 6 mužů a 4 ženy se snowboardem.

Jaké kategorie jsou ve FWT?

Kromě akcí a míst rozděluje Freeride World Tour své konkurenty do 4 kategorií: Snowboard Women, Snowboard Men, Ski Women a Ski Men. V každé kategorii existují tři skupiny: 13 nejlepších FWT v pořadí podle předchozího roku; Vrchol kvalifikace Freeride World Qualifier, což je další okruh pro freeridery, který se skládá z více testů (74 normálně). Nejlepší freeridisté ​​FWQ se také nazývají „The Rookies“.

Poslední skupinu, kterou v kategoriích FWT najdeme, tvoří zástupné znaky: běžci s určitou pověstí, kteří jsou pozváni soutěžit.

aymar navarro fwt21

ABSOLUTNÍ HODNOCENÍ FWT21 PRO KATEGORIE LYŽÍ

Pořadí FWT21 v kategorii pánských lyží:

 • Kristofer Turdell - 31 720 bodů.
 • Ross Tester - 30 800 bodů.
 • Carl Regnér Eriksson - 24 320 bodů.
 • Wadeck Gorak - 24 320 bodů.
 • Reine Barkered - 23 860 bodů.
 • Andrew Pollard - 23 400 bodů.
 • Aymar Navarro - 23 000 bodů.
 • Maël Ollivier - 21 700 bodů.
 • Blake Marshall - 20 360 bodů.
 • Isaac Freeland - 18 000 bodů.

Pořadí FWT21 v kategorii dámských lyží:

 • Elisabeth Gerritzen - 10000 XNUMX bodů.
 • Arianna Tricomi - 8000 bodů.
 • Hedvig Wessel - 6400 bodů.
 • Zuzanna Witych - 5120 bodů.
 • Tracy Chubb - 4095 bodů.
 • Juliette Wilmann - 3275 bodů.

ABSOLUTNÍ HODNOCENÍ FWT21 PRO KATEGORIE SNOWBOARDU

Pořadí FWT21 v kategorii pánských snowboardů:

 • Victor De Le Rue - 31 400 bodů.
 • Blake Moller - 27 600 bodů.
 • Cody Bramwell - 27 120 bodů.
 • Camille Armand - 18 240 bodů.
 • Nils Mindnich - 17 715 bodů.

Pořadí FWT21 v kategorii dámských lyží:

 • Elisabeth Gerritzen - 27 620 bodů.
 • Hedvig Wessel - 27 600 bodů.
 • Zuzanna Witych - 22 800 bodů.
 • Juliette Willmann - 20 915 bodů.
 • Tracy Chubb - 18 945 bodů.

Aymar Navarro FWT21

Pokud jste chtěli vědět více, necháme vás zde kompilace nejlepších videí Aymara Navarra!


Související publikace

Co dát své atletické matce v její době?
Co dát své atletické matce v její době?
Vaše matka je rozená sportovkyně a nevíte, co jí můžete dát v její zvláštní den? Nebojte se a důvěřujte nám! Zanecháme vám spoustu krásných nápadů, abyste mohli být fenomenální se svou matkou a polštářem.
číst dál
5 dokonalých dárků ke dni otců
5 dokonalých dárků ke dni otců
Už nemysli! Kupte tátovi ten sportovní doplněk, po kterém touží. Ve společnosti Uller® vám nabízíme těchto 5 možností dárků ke Dni otců, které budou po dlouhou dobu určitě vašimi oblíbenými
číst dál
Tak by měly být nejlepší sportovní brýle pro běh!
Tak by měly být nejlepší sportovní brýle pro běh!
Sportovní brýle pro běh jsou nezbytné, když cvičíte běh a trekking. Venkovní sporty jsou pro tělo i ducha extrémně osvobozující. Nejen jakýkoli pár depo brýlí
číst dál
Nejlepší brýle pro sport 2021 | Sportovní brýle Uller® BOLT!
Nejlepší brýle pro sport 2021 | Sportovní brýle Uller® BOLT!
Objevte naše nové sportovní brýle Uller® BOLT vyrobené sportovními a dobrodružnými profesionály a vždy hledejte maximální pohodlí a lehkost při sportu, jako je běh
číst dál
Objevte naše nové lyžařské brýle ULLER® CORNICE!
Objevte naše nové lyžařské brýle ULLER® CORNICE!
Sjezdovky jsou již otevřené, sníh na nás čeká. A od společnosti Uller® máme vše připraveno k akci. Z tohoto důvodu je náš tým designérů a vášnivý zároveň
číst dál
Lyžařské brýle s výměnnými skly ... Důležitější než jste si mysleli!
Lyžařské brýle s výměnnými skly ... Důležitější než jste si mysleli!
Vždy musíme být vybaveni nejlepším možným způsobem. Ochrana našeho vidění a našich očí je zásadní a zároveň se musíme přizpůsobit povětrnostním podmínkám, které zde existují
číst dál
Objevte STĚNU Naše nová kolekce lyžařských masek!
Objevte STĚNU Naše nová kolekce lyžařských masek!
Znáte již naši novou kolekci lyžařských masek "The Wall"? Nenechte si to ujít! Uller® ve sportovním oblečení nikdy nezůstává pozadu. Náš tým designérů a freerideových nadšenců
číst dál
Naše nejprodávanější lyžařské brýle v roce 2020!
Naše nejprodávanější lyžařské brýle v roce 2020!
Navzdory tomu, že letošní rok 2020 byl něco netypického, chtěli jsme od Uller® i nadále nabízet našim freeriderům a sportovcům tu nejvyšší možnou kvalitu, aby bylo možné tento sportovní zážitek i nadále pociťovat.
číst dál